Haber

400’ü aşkın yetkiliden Biden’a protesto!

New York Times’ın (NYT) haberine göre, ABD’nin İsrail’in Gazze’deki saldırılarına verdiği desteği protesto eden mektupta Biden’a, derhal ateşkes sağlanması ve insani yardımın Gazze’ye erişimine izin verilmesi çağrısında bulunuldu.

Mektupta, “Başkan Biden’ı derhal ateşkes talep etmeye, İsrailli rehinelerin ve keyfi olarak gözaltına alınan Filistinlilerin derhal serbest bırakılmasını sağlayarak mevcut çatışmayı azaltmaya ve su, yakıt, elektriği yeniden sağlayarak yeterli insani yardımın ulaştırılmasını sağlamaya çağırıyoruz. ve Gazze’deki diğer temel hizmetler.” .” ifadesine yer verildi.

ANLAMSIZ SAVAŞA HAYIR

Mektupta, anketlere göre Amerikalıların çoğunluğunun ateşkesi desteklediği vurgulandı. “Ayrıca Amerikalılar, ABD ordusunun Orta Doğu’da başka bir maliyetli ve anlamsız savaşa sürüklenmesini istemiyor.”İfadesi yer aldı.

Biden’a gönderilen protesto mektubunun organizasyonunu yürüten ve NYT’ye konuşan iki siyasi yetkili, imzacıların çoğunluğunun Milli Güvenlik Kurulu’ndan Adalet Bakanlığı’na ve Adalet Bakanlığı’na kadar farklı birimlerde görev yapan farklı inançlara sahip siyasi atamalardan oluştuğu bilgisini paylaştı. ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI).

İsimlerini vermek istemeyen söz konusu iki kişi, mektubu imzalayan kişilerin Biden’ın 2020’de seçilmesine önemli katkı sağladığını belirterek, yönetimin İsrail’in Gazze’deki saldırılarına verdiği desteğin, Biden’ın tutumuyla çelişmesinden endişe duyduklarını ifade etti. Demokrat seçmenler bu konuda.

Biden’a gönderilen mektupta 40’a yakın devlet kurumunu temsilen 400’ü aşkın siyasi atama ve personelin imzası bulunuyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı içindeki yazışmalarda ABD’nin İsrail saldırılarına verdiği desteğe de eleştiriler yöneltilmiş ve son olarak bakanlıktan ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’ndan (USAID) 100 diplomat Biden’ı İsrail’in saldırıları hakkında “yanlış bilgi yaymakla” suçlamıştı. Gazze’de.

Dışişleri Bakanlığı ve USAID’de görev yapan 100 diplomatın imzaladığı bildiride, İsrail’in Gazze’de “savaş suçu” işlediği belirtildi.

Biden yönetimi, İsrail’in Gazze’de çoğunluğu çocuk ve kadın olmak üzere 11 binden fazla sivilin hayatını kaybettiği saldırının Hamas’a fayda sağlayacağı gerekçesiyle iç ve dış platformlarda yapılan ateşkes çağrılarına kulak vermiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu