Haber

6 Şubat’ın yıl dönümünde Hatay: Unutmak yok, affetmek yok, veda etmek yok

6 Şubat depreminde hayatını kaybedenler, depremin yıl dönümünde Hatay, Yunus Emre Parkı ve Köprübaşı bölgesinde anıldı. Anma törenlerinde sıklıkla; “Unutmak yok, affetmek yok, affetmek yok” gibi sloganlar atıldı.

Hatay’da 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenler için; Köprübaşı mevkiinde ve Yunus Emre Parkı’nda iki anma etkinliği daha düzenlendi. Köprübaşı’ndaki anma törenine; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldı. Yunus Emre Parkı’nda düzenlenen anma törenine farklı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarından yönetici ve milletvekilleri katıldı.

ANKA’ya göre; Saat 04.17’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Yerel halk “Beni duyabilen var mı?” diye sordu. diye seslendi. Her iki anma töreninde de “Unutmak yok, affetmek yok, affetmek yok” gibi sloganlar sıklıkla atıldı.

Umut-Sen ve birçok sosyal medya hesabında anma görselleri ve sloganlar paylaşıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu