Ekonomi

Ata İttifakı başkan adayı Oğan, cumhurbaşkanı adayı İnce’yi ziyaret etti

Ata İttifakı başkan adayı Sinan Oğan, cumhurbaşkanı adayı ve Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaret etti.

Vatan Partisi Genel Merkezi’ndeki basına kapalı görüşmenin ardından Ogan ve İnce açıklamalarda bulundu.

Seçim güvenliğine ilişkin atamayı kabul ettiği için İnce’ye teşekkür eden Oğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da randevu talebinde bulunacaklarını bildirdi.

“Deprem bölgesi konusunda ciddi kaygılıyız”

Son 5 yılda 4 milyon 800 küsur seçmen olduğunu, 3,5 milyon seçmenin kayıtlı olması gerekirken, deprem bölgesini ciddi anlamda endişelendirdiklerini ifade eden Oğan, “Deprem bölgesinden ciddi endişe duyuyoruz. 3 milyona yakın vatandaşımız o bölgeyi terk ederken, sadece 3 milyon küsur vatandaşımız o bölgeyi terk etti. 450 bin kayıtlı. Kalan vatandaşlarımız nerede, nasıl oy kullanacak, oy verip vermeyeceği ise muamma.” dedi.

Depremlerde hayatını kaybedenlerin kayıtlardan düşüp düşmediği konusunda endişe duyduğunu belirten Oğan, Yüksek Seçim Kurulu’nun mühürsüz oylamayla ilgili açıklamasının kafa karıştırdığını söyledi.

Seçim güvenliği konusunda işbirliğine hazır olduklarını anlatan Oğan, “Bizler cumhurbaşkanı adayları olarak birbirimizle konuşabilmeli ve diyalog kurabilmeliyiz” dedi.

Muharrem İnce, Ogan’ın seçim güvenliği konusundaki kaygılarına katıldığını söyledi.

Seçmen listelerinde aylardır muhalefet partilerine çağrıda bulunduklarını belirten İnce, şöyle devam etti:

“200 bine yakın sandıkla ilgili her zaman çağrılarımız oldu. Kanunen sandık kuruluna gözlemci veremiyoruz. Çünkü ilk defa seçime giriyoruz. Seçime giren ve ilk 5’e giren partiler gözlemci verebilir.” sandık kuruluna.Ancak gözlemcilerimiz olabilir.Gördüğünüz yerler varsa sizin adınıza Vatan Partisi’liler otursunlar diye sesleniyorum.Yeter ki biz sandık güvenliğini sağlayalım. Bu konuda daha zaman var, işbirliği yapabiliriz.”

İnce, seçim güvenliği konusunda işbirliğine hazır olduklarını kaydetti.

duragan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu