Haber

Bahçelievler Belediyesi Hatay’da aşevi çadırı kurdu

Bahçelievler Belediyesi, Hatay İl Merkezi’nde aşevi çadırında binlerce kişiye yemek dağıtıyor. Tüm yardım malzemeleri Bahçelievler Belediyesi ekipleri tarafından depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılıyor.

Bahçelievler’de toplanan yardım malzemelerinden çadır, ısıtıcı, battaniye, giysi, yatak ve gıda gibi öncelikli ihtiyaçlar depremzedelere ulaştırılıyor. İstanbul Bahçelievler Belediyesi tarafından depremden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Hatay İl Merkezi’nde aşevi çadırı ve portatif şarj noktası kuruldu. Depremin ilk anından itibaren Hatay’a gelen Bahçelievler Belediyesi’ne bağlı çalışma ekipleri ve bölgede kısa sürede aşevi kuran yetkililer çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

“BU BİZE DERS OLACAK” Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, kurdukları aşevi ile binlerce kişiye hizmet verdiklerini belirterek, “Deprem sabahı AFAD’dan haber aldık. Arkadaşlarımız hızla oraya gittiler. Kimisi uçakla kimisi araçlarımızla buraya geldi.Buradaki acil ihtiyaçları analiz ettik.Sarpın ikinci gününde geldik.En değerlisi arama kurtarmaydı.Arama kurtarmaya ihtiyaç vardı. Ekip yeterli olacak. Hızlı bir şekilde duş, tuvalet, portatif şarj cihazı kiraladık. Aşevi çadırı kurduk, tüm depremzedelere ve çalışanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Burada görev yapanların psikolojisine inmek gerekiyor.” Emeklerimiz geçtiyse ne mutlu. Bu bize ders olacak. Burada yaklaşık 130 kişilik bir grubumuz var. Çadırımızda 1500 kişiye aynı anda yemek dağıtıyoruz” dedi.

– Hatay

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu