Ekonomi

Çin ile ABD arasındaki direkt uçuş sayısı 70’e çıktı

Çin ile ABD arasındaki direkt uçuş sayısı artık haftada 70’e çıkıyor. Çin Sivil Havacılık İdaresi’nin verdiği bilgiye göre Çin ile ABD arasındaki düzenli direkt uçuşlar bugünden itibaren artmaya başlıyor.

2023 kışından 2024 baharına kadar olan dönemde iki ülke arasındaki uçuş sayısının haftada 48’den 70’e çıkarılması öngörülüyor. Bu kapsamda her iki tarafın havayolu şirketlerinin haftada 35 sefer gerçekleştirmesi bekleniyor.

Çin Sivil Havacılık İdaresi’nden yapılan açıklamada, söz konusu düzenlemelerin iki ülke arasındaki uçuşların normale dönüşünü hızlandırmasının yanı sıra iki ülke halkı arasındaki temasları ve ikili ekonomik ve ticari alışverişleri kolaylaştıracağına işaret edildi. .

diğer taraftan Çin Güney HavayollarıWuhan ile San Francisco arasındaki direkt uçuş temasını 4 Kasım Cumartesi günü yeniden başlattı. Wuhan’ın Tianhe Havalimanı’ndan saat 15.30’da 283 yolcuyla San Francisco yönüne havalanan Boeing 777 uçağı, merkez Çin arasındaki ilk direkt yolcu uçak ilişkisini yeniden başlattı. ve COVID-19 salgını sonrasında Amerika Birleşik Devletleri.

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu