Haber

DEM Partisi: İstanbul adaylarımızı önümüzdeki günlerde açıklayacağız

Yerel seçimlere sayılı günler kala siyaset arenası her geçen gün daha da hareketleniyor. Başak Demirtaş, sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmayacağını duyurdu. Demirtaş, kararın DEM Partisi ile istişare edilerek alındığını söyledi.

‘ADAYLARI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLAYACAĞIZ’

DEM Partisi son gelişmelerin ardından yazılı açıklama yaptı. Parti, İstanbul adaylarını önümüzdeki günlerde açıklayacağını duyurdu:

“Partimiz, yerel seçim faaliyetleri kapsamında Türkiye’nin kentsel uzlaşmanın sağlanamadığı her yerinde adaylarıyla birlikte kamuoyunun karşısına çıkma kararı almış ve bunu kamuoyuyla paylaşmıştır.

Seçim bölgeleri arasında en çok tartışılan yer doğal olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir. Bu bağlamda partimiz de İstanbul özelinde ele alındı ​​ve yetkili kurullarımızda kapsamlı tartışmalar yapıldı.

İstanbul’a aday gösterilen tüm değerli dostlarımızın varlığı ve irade beyanı partimize ve tabanımıza güç ve moral vermiştir. Bu isimler arasında kamuoyunda en çok yoldaşımız Sayın Başak Demirtaş’ın adı öne çıktı. Başak Demirtaş yoldaşımızın İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı konusunda partimize vermiş olduğu destek şüphesiz bizlere büyük bir güç katmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı konusundaki iradesiyle partimizin seçim politikalarına destek vererek bizi güçlendiren Başak Hanım ile sürecin başından itibaren istişarede bulunduk. Yetkili heyetlerimiz bu aşamada tüm seçenekleri tartışarak gelişmeleri değerlendirdi ve Başak Hanım ile bir araya gelerek aday olmaması konusunda tam bir uyum ve uyum içerisinde anlaştılar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aday isimlerimiz önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.

Sayın Başak Demirtaş’a katkılarından dolayı tüm inancımızla teşekkür ediyor, sürecin bundan sonraki aşamalarında da destek vermeye devam edeceğini biliyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığına ilişkin partimizin resmi açıklamaları dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini ve spekülasyona yer verilmemesini özellikle talep ediyoruz. “Demokrasi mücadelesinden taviz vermeden, cezaevlerindeki ve sürgündeki tüm yoldaşlarımızla omuz omuza yürümeye devam edeceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu