Haber

Denizli’de Kadın ve Çocuk Cinayetinin Ardından Kahramanmaraş’ta Defin Edildi

DENİZLİ’nin Tavas ilçesinde Ümit Mutlu Akpınar (24) tarafından bıçaklanarak öldürülen Büşra Akpınar (26) ve oğlu Macit Gül (4) Kahramanmaraş’ta yan yana toprağa verildi.

6 Şubat depremlerinin ardından eşi Büşra Akpınar ve üvey oğlu Macit Gül’ü Kahramanmaraş’tan Denizli’nin Tavas ilçesine götüren Ümit Mutlu Akpınar, pazar günü eşiyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Akpınar, karısı Büşra ve üvey oğlu Macit Gül’ü mutfaktan bıçaklayarak öldürdü. Otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edilen Büşra Akpınar ve oğlu Macit Gül’ün cenazeleri, Kahramanmaraş’ın merkez Onikisubat ilçesine bağlı Sarıçukur Mahallesi’ne getirildi. Anne ve oğlu için mahalle mezarlığında cenaze töreni düzenlendi.

Oğlunu elleriyle bir mezara gömdü. Sırasıyla Büşra Akpınar ve oğlu Macit Gül için cenaze namazı kılındı. Cenazede baba Mehmet Gül, güçlükle ayakta dururken oğlunun tabutunu mezarının başına taşıdı. Daha sonra Mehmet Gül mezara inerek oğlu Macit’i kendi elleriyle mezara koydu. Macit Gül’ün velayetinin babasında olduğu ve deprem öncesi annesi Büşra Akpınar’da kaldığı ve birlikte Tavas’a yerleştikleri öğrenilirken, Mehmet Gül’ün oğlunun Tavas’ta olduğunu daha sonra öğrendiği ifade edildi.

Öte yandan olayın ardından tutuklanan Ümit Keyifli Akpınar, tutuklu bulunduğu Kocabaş D Tipi Cezaevi’nde gardiyanlar tarafından asılı halde bulundu. Akpınar’ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu