Haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Çalışmalarına Devam Ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını 4 merkez ve 13 kırsal mahallede sürdürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Yol İmalat, Bakım ve Altyapı Uyum Dairesi Başkanlığı, ulaşımın daha güvenilir ve konforlu hale getirilmesi için yürüttüğü çalışmada, kentin 17 ilçesinde küme yollarda ve temaslarda alt temel, stabilizasyon, dolgu ve menfez çalışmalarını yürütüyor.

Vatandaşların seyahat güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için küme mahalle yollarının genişliğini de artıran gruplar, altyapısı tamamlanan yollarda yüzey asfalt kaplama çalışması yapıyor.

Eski Mardin Yolu’nu yeni Mardin Yolu’na bağlayan 4,5 kilometre uzunluğundaki caddede Daire Başkanlığı tarafından başlatılan yol genişletme ve yenileme çalışmaları da devam ediyor.

Kırklar Dağı, Ongözlü Köprü ve Keçi Burcu gibi şehrin tarihi yerleriyle temas halinde olan yolda 70 santimetrelik taş dolgu yapan gruplar, çalışmaların ardından sıcak asfalta geçerek yolun Çarıklı Köprü’ye kadar olan kısmını tamamladı.

Ayrıca Çermik ilçesindeki 7,6 kilometre uzunluğundaki Çubuklu Mahalle yolunda da ilk kat asfalt kaplama çalışması tamamlandı.

Silvan Bayrambaşı Mahallesi’nden Kulp Taşköprü ve Hazro ilçe merkezine bağlantı yolu olarak kullanılan 6,4 kilometre uzunluğundaki yolda 1. kat sathi kaplama işi tamamlandı.

Ergani Develi-Karaburçak küme mahalle yolu 1. kat sathi kaplama çalışmaları kapsamında 6 kilometre asfalt serildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu