Haber

Finike merkezde eskiyen içme suyu boruları yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaşlanan ve ekonomik ömrünü tamamlayan Finike’nin merkez ilçelerini besleyen İskele ve Eski Mahallelerdeki ana içme suyu hattını yeniliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, ekonomik ömrünü tamamlayan ilçelerdeki eskiyen boruların yenilenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ASAT, Finike’nin merkez mahallelerini de besleyen İskele ve Eski Mahalle güzergahındaki 2 kilometrelik ana içme suyu sınırındaki eskiyen boruları yenileriyle değiştiriyor.

FİNİKE’YE SAĞLIKLI İÇME SUYU HATTI

Çalışmalar hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Finike Şube Müdürü Fevzi Çiftçi, “Burada Finike merkezde Yenimahalle, Kızılca, Karşıyaka ve Kale mahallelerini besleyen hududumuz var. Boruların eskimesi ve ekonomik ömrünü tamamlaması ve ek yerlerinde kaçakların fazla olması nedeniyle sınırı yeniliyoruz. Kanalizasyon deşarj hattımızın imalatı daha önce tamamlanmıştı. Ana hat çoktan bitmişti. Ana depomuzdan Finike merkeze kadar 2 km’lik bir mesafe bulunmaktadır. 400 adet polietilen boru döşedik. Bu sayede Finikeliler daha sağlıklı ve kaliteli içme suyuna ulaşabilecek. Çalışmaların ardından sıcak asfalt çalışması yapılacak” dedi.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karayaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu