Haber

Gölcük’te Aile Katliamı: Babası Tarafından Öldürülen Genç Yazar

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde emekli uzman çavuş Nevzat Acar, ailesini vurarak intihar etti. Olayda fantastik edebiyat üzerine çalışmalarıyla tanınan yazar Oğuzcan Acar ve annesi Züleyha Acar hayatını kaybetti.

Züleyha Acar, 3 yıl önce emekli uzman çavuş Nevzat Acar’a aile içi şiddet nedeniyle boşanma davası açmıştı. Çocukları Oğuzcan Acar ve Parıltı Seda Acar, üç yıldır anneleriyle birlikte Kocaeli Gölcük’te yaşıyordu.

3 yıldır görmedikleri Nevzat Acar, 23 Ekim Pazartesi akşamı yaşadıkları apartmana gelerek çocuklarına ve eski eşine tabancayla ateş açtı. Nevzat Acar daha sonra kendini vurdu.

Oğuzcan Acar olay yerinde hayatını kaybederken, annesi Züleyha Acar ve Nevzat Acar ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yoğun bakımda bulunan Işık Seda Acar’ın hayati tehlikesi devam ediyor.

Kocaeli Üniversitesi’nde siyaset bilimi doktora öğrencisi olan Oğuzcan Acar, fantastik edebiyat üzerine yazdığı inceleme yazıları ve kitap çevirileriyle tanınıyordu. “Tamu Kapısının Anıları” adlı romanı 2019 yılında yayımlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu