Haber

Hep Erdoğan’a dediler, şimdi Kılıçdaroğlu’na döndü: Sen padişahsın!

  • HABER7

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tasfiye etmek için düğmeye basan muhalifler her yolu deniyor. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu‘, “değiştir” diyerek öne atılır, Gürsel Tekinile ilgili ” Çekerse ben varım”sözleriyle bir bayrak açtı, Murat Karayalçın, Engin AltayVe Gürsel Eroliçeriden, Yılmaz Ateşile Mehmet Sevigen ‘ın dışarıdan saldırılara maruz kaldığı CHP’de medya kuruluşlarına Kılıçdaroğlu’na yönelik kuşatma operasyonu yapılıyor. Kılıçdaroğlu’na yönelik her gün kampanyanın yürütüldüğü CHP’de muhalefet yeni bir slogan etrafında kenetleniyor: Saltanat!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni silahı muhalifleri saltanatVe saltanatifadesini kullanması dikkatlerden kaçmıyor.

  • yıllardır başkan Recep Tayyip ErdoğanSiyasi mesleği seçim başarılarıyla dolu olan Erdoğan’a yönelik bir suçlama olarak ortaya atılan saltanat/padişahlık tartışması, Erdoğan’ı hiçbir zaman etkilemedi.
  • Türk halkının padişahlara olan saygısını azaltmak için kullanılan bu tabirle saltanat ve saltanat hep “yüce” anlamında kullanılırken “hakaret” olarak zihinlere yerleştirilmek istenmiştir. Batı’da var olan krallık her zaman kullanılır.

CHP medyasının finanse ettiği gazetelerden biri Cumhuriyetköşe yazarı Bedri Baykam‘ önceki günkü makalenin başlığında ” saltanat“Bugün suçlama CHP Milli Birlik Hareketitarafından yapılan yazılı açıklamada da yer aldı.

BAYKAM: Saltanatın devamı

Bedri Baykam’ın “Cumhuriyet”i 8 Haziran’da yayınlandı. Mesele istifa değil Sayın Kılıçdaroğlu, CHP’nin saltanatı terk etmesi.” başlıklı yazısında şu sözler kullanıldı:ENGELLER: KILIÇDAROĞLU SULTAN GİBİ

Aynı paralelde telaffuz geliştiren parti içindeki muhalefet de Kılıçdaroğlu’nu “sultanlık” ile suçladı. CHP Milli Birlik Hareketiadına yazılı açıklama CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, söz konusu:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu