Haber

İsveç sözünü tutmadı: PKK provokasyonları sürüyor

Terör örgütü PKK’nın anavatanı haline gelen İsveç’te skandallar bitmiyor.

Terör örgütlerinin faaliyetlerine göz yummaya devam eden İsveç, Türkiye’nin NATO’ya katılım için talep edilen kuralları uyguladığını iddia etse de Türkiye’nin sabrını sınamaya devam ediyor.

İsveç’te PKK provokasyonları sürüyor

Başkent Stockholm’de 11 Ocak’ta tarihi belediye binası önünde toplanan bir grup PKK/YPG’li, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzetilen kuklayı binanın önündeki direğe ayaklarından asarak görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaştı. sosyal medya.

Terör örgütü PKK/YPG bağlantılı sosyal medya hesaplarında paylaşılan videoda, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan tehditlerin Türkçe altyazılı olarak yapıldığı görüldü.

Bunun üzerine İsveç’in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı ve kınandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan net mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan da “(İsveç) Sokaklarında PKK gösterilerini izliyoruz ve uyarıyoruz. Bu gösterilerde PKK/PYD’yi durdurmak ne yazık ki söze konu olmadı.”açıklama yapmıştı.

İsveççe kelimeyi tutmadı

Türkiye’nin geçtiğimiz ay düzenlenen NATO Zirvesi’nde evet demesi, her türlü kuralı kabul eden İsveç’in sözleriyle bitmedi.

PKK provokasyonları sürüyor

İsveç’in başkenti Stockholm’de terör örgütü PKK/YPG yandaşları katıldıkları LGBT festivalinde LGBT sembollerini giyerek kışkırttı.

LGBT’liler için harekete geçtiler

Terör örgütü PKK’yı simgeleyen paçavraların açıldığı yürüyüşe katılanlar sloganlar atarak İsveç’in NATO üyeliğine karşı çıktılar ve Türkiye’nin kurallarının reddedilmesini talep ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu