Haber

Mersin Yenişehir Belediyesi KPSS adaylarına ücretsiz genel tekrar programı eğitimleri verecek.

Mersin YenişehirBelediye, PEGEM Akademi işbirliği ile Kamu Personeli Seçme Sınavı ( kpss ) adaylara ücretsiz genel tekrar programı eğitimleri verecek. 3-14 Temmuz 2023 tarihleri ​​arasında Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek eğitim programı için kayıtlar başladı.

Mersin Yenişehir Belediyesi, 23 Temmuz Pazar günü yapılacak KPSS sınavı için adayları yalnız bırakmadı. Adaylar, Türkçe, tarih, coğrafya, vatandaşlık, gelişim psikolojisi, öğretim yöntem ve teknikleri ile sınav öncesi genel tekrar yapma şansı yakalayacak. genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri alanlarında ölçme ve değerlendirme, program geliştirme ve öğrenme stratejisi eğitimleri verilmektedir. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimler ile adaylar bilgilerini tazelerken eksikliklerini de giderecekler.

Eğitimlere katılmak isteyen adaylar 0530 832 49 02 veya 0532 328 49 33 numaralı telefondan kayıt yaptırabileceklerdir. Ulaşım imkanı olmayan adaylar için Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nden ayrı bir servis kalkacaktır. PEGEM Akademi önünde eğitim verilecek.

“KPSS ADAYLARIMIZA GENEL TEKRAR PROGRAMI EĞİTİMLERİ İLE DESTEK VERECEĞİZ”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “KPSS gençlerimizin iş ve kariyer hedefleri için çok önemli bir adım. KPSS adaylarımıza sınava hazırlık sürecinin son aşamasında genel tekrar programı eğitimleri ile de destek vereceğiz. Bu eğitimleri de verdik. Adayların yoğun ilgi gösterdiğini gördük” diyen PEGEM Akademi’ye işbirlikleri için teşekkür ederim. Adaylarımızı eğitimlere katılmaya davet ediyorum. Kendilerini şimdiden tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Eğitim

haber-sivrice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu