Haber

Nürnberg basın heyeti Büyükşehir Belediyesi’nde

 

Nürnberg basın heyeti Büyükşehir Belediyesi’nde

 

Almanya’nın Nürnberg kentinden gelen basın heyeti, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Heyette yer alan Nürnberg Belediye Başkan Yardımcısı Christian Vogel, Antalya ile 26 yıldır çok keyifli bir kardeş şehir ilişkisi kurduklarını söyledi.

 

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Nürnberg Basın Kulübü’nün Medya Köprüsü Projesi kapsamında Antalya’da bulunan Nürnbergli gazeteciler, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Antalya Gazeteciler Cemiyeti Lideri İdris Taş, Nürnberg Basın Kulübü Başkanı Dr. Siegfired Zeinhefer, Alman Basın Ajansı Jaochim Hauck, Nürnberg Belediye Başkan Yardımcısı Christian Vogel ve Nürnbergli gazeteciler hazır bulundu.

KARDEŞ ŞEHİR BAĞLARINDA 26. YIL

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Nürnberg kentiyle kardeş şehir ilişkilerimizde bu yıl 26. yılımız. Bu süreçte karşılıklı keyifli işbirlikleri yaşandı. Her yıl kardeş şehir etkinlikleri düzenliyoruz. Kardeş şehir bağları içerisinde Antalyalı gazeteciler ve Nürnbergli gazeteciler medya köprüsü projesiyle keyifli dostluklar kurdular. Sizleri Antalya’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Almanya’nın Antalya turizminde çok önemli bir payı var. “Bu tür dostluklar Almanya’dan gelen misafir sayımızın artmasına önemli katkı sağlıyor” dedi.

PROFESYONEL PAYLAŞIM FIRSATI

Nürnberg Belediye Başkan Yardımcısı Christian Vogel de evin sahibi olan Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ederek, Antalya ile dostluklarından dolayı çok mutlu olduklarını, belediye faaliyetleri konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti. Nürnberg Basın Kulübü Lideri Dr. Siegfired Zeinhefer, Antalyalı gazeteci arkadaşlarıyla mesleki faaliyetlerin geliştirilmesi açısından 20 yıldır keyifli bir kardeşlik kurulduğunu kaydetti.

ANTALYA İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Başkan Muhittin Böcek, Nürnberg basın heyetiyle bir süre sohbet etti. Önder Böcek, ziyaretin anısına heyete çeşitli ikramlarda bulundu. Nürnberg basın heyeti daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa, heyete Antalya itfaiyesini gezdirdi. Antalya İtfaiyesi’nin teknolojik yenilikleri ve ekipmanları Nürnbergli gazetecilere tanıtıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu