Teknoloji

Samsung, iPhone’u Devirmek İçin Ellerini Kaldırdı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Şirket, yakın zamanda bir toplantı yaptı göründü. Bölüm kaynaklarından edinilen bilgilere göre Samsung, bu toplantıda çok değerli bir talimat aldı. Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Han Jong-hee’nin bu talimatına göre Samsung, özellikle akıllı telefon endüstrisinde çalışıyor. birinci sınıf telefonlarçok daha rekabetçi hale gelecek.

Güney Kore’den gelen haberler, şirketin akıllı telefon stratejisinin değişmekte olduğunu gözler önüne seriyor. Samsung bile, önemli bir anlamda gözü bağlı dava. Çünkü Han Jong-hee’nin ” Tüm departmanlar maliyetlere takılmadan akıllı telefonlara sahip oluyor. rekabet gücünü artırmakKendi yollarını düşünmesi gerekiyor.‘ dediği bildirildi.

Samsung’un 2010’lardan beri stratejisi değişiyor!

Samsung, 2010’lardan beri aynı satış stratejisini uyguluyor. Bu satış stratejisi telefon maliyetlerini düşürür, karlılık korumak odaklanıyor. Firma bunu telefon satacağı ülkenin ekonomik şartlarına göre yapıyor. Örneğin gelişmekte olan ülke pazarlarında Galaxy A serisi daha çok öne çıkıyor. Ekonomik olarak gelişmiş ülkelerde katlanabilir ekranlı modeller Galaxy S serisi ile ön plana çıkıyor. Bugünün kararı 10 yıllık stratejiŞimdi çöp olduğu ortaya çıktı.

“Maliyetsiz rekabet etmek” kar marjından ödün vermek olarak yorumlanabilir!

akıllı telefon bölümü birçok paydaşa sahiptir . Apple, Samsung, Vivo, Oppo ve Xiaomi bunlardan sadece birkaçı. Durum böyle olunca daha uygun rekabetin en uygun yolu, fiyatları düşürmek zorunda kalacak . Samsung’un bugünkü kararı, maliyetler dikkate alınmadan kar marjından feragat edilmesi olarak yorumlanabilir. Çünkü daha uygun fiyat daha çok satış olarak geri dönecektir.

Samsung bu kararla akıllı telefon segmentinde bir numara olabilir mi?

Premium telefonlar kategorisinde açık farkla bir numara elma . Bağımsız araştırma şirketi Counterpoint Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre Apple’ın üçüncü çeyrekte 400 dolar ve üzeri bir fiyatla premium telefon pazarının fiyatını artırması bekleniyor. yüzde 57’ye yargıçtı. Aynı araştırmaya göre Samsung’un pazar payı yüzde 19’du.

Açıklanan verilere baktığımızda Samsung’un Apple ile rekabet etmesi oldukça olası. zor olacak Görürüz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir konu var. Türkiye’yi düşünelim; Bugün iPhone 14 Pro almak istediğinizde 39.999 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Samsung Galaxy S23 Ultra’nın Türkiye fiyatı 35.999 TL. Samsung, bugünkü karar doğrultusunda fiyat farkını kapatmayı başarırsa Türkiye gibi ekonomisi gelişmekte olan ülkelerde Apple’ı da geçebilir. Peki küresel sonuç ne olacak? Bu sorunun cevabı artık büyük Bilinmeyen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu