Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Hatay’daki çadırkent depremzedeleri ziyaret etti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, çadır kent Hatay’da depremzedeleri ziyaret etti. Sarsıntının unutulmaması gerektiğini belirten Sarıgül, “Tüm siyasi parti liderlerini, sivil toplum kuruluşlarını ve kanaat önderlerini bir kez daha deprem bölgesine davet ediyorum.”

Çadırkenti dolaşarak vatandaşları dinleyen Sarıgül, “Depremin üzerinden günler geçti ama depremi unutmamak lazım. Şu an bölgeyi dolaşıyorum. Bölgeye daha fazla takviye yapmamız gerekiyor. Desteğe ihtiyacı var. Tüm siyasi parti genel başkanlarını bir kez daha bölgeye davet ediyorum. Tüm sivil toplumu “Örgütleri ve kanaat önderlerini deprem bölgesine davet ediyorum. Depremde hayatını kaybedenler var ama hayatta kalanlar da var. Onların morale, güce, yiyeceğe ve suya ihtiyaçları var. Ama her şeyden önce morale ihtiyaçları var” dedi.

Çadır kentteki eğitim alanlarını da gezen Sarıgül, burada öğretmen ve öğrencilerle görüşmeye geldi. Sarıgül daha sonra çadır kentte Burdur Valisi Ali Arslantaş ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. – HATAY

habereflani.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu