Haber

Tekirdağ’dan kısa kısa

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde 24 derslikli ilkokul yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, valilik toplantı salonunda, yüzde 51’i hayırsever iş insanı Zeki Algur geri kalan kısmı devlet bütçesinden karşılanacak ilkokulun yaptırılmasına dair protokol, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Saray Kaymakamı Adem Ünal, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürü Kaan Sinan Tohumcu ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ersan Ulusan tarafından imzalandı.

Açıklamada tabirlerine yer verilen Vali Yıldırım, okulun üretimine kısa mühlet içerisinde başlayacağını söyledi.

Protokolün güzel olmasını dileyen Yıldırım, “Saray ilçesi, Yeni Mahallede, 10.113,00 metrekare yüz ölçümlü taşınmaz üzerine yapılacak 24 derslikli ilkokulda fen dersliği, görsel sanatlar dersliği, vücut eğitimi salonu, çok emelli salon, kütüphane, dayanak eğitim odası, okul aile birliği odası, rehberlik odası, öğretmenler odası, zümre öğretmenler odası ve idari odalar yer alacak.İlkokulumuzun üretimi için elini taşın altına koyanlardan Allah razı olsun. Yeni yapılacak okulumuzda geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz eğitim alacak. Buralarda eğitim alan öğrencilerimiz tahminen gelecekte bizim şuan vermiş olduğumuz hizmetleri verecek, Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız ülkemiz ve milletimiz için.”ifadelerini kullandı.

NKÜ öğrencileri kreşteki çocukları ziyaret etti

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi psikoloji topluluğu öğrencileri toplumsal sorumluluk aktifliği kapsamında Ayçiçeği Çocuk Konutu’nu ziyaret etti.

Üniversiteden yapılan açıklamaya nazaran, toplumsal faaliyette bulunan öğrenciler, çocukları memnun etmek ismine yüzlerini boyayıp tavşan ve kedi kılığına girdi, çocuk müzikleri eşliğinde birlikte dans koreografileri canlandırıldı.

Etkinliğe, Psikoloji Topluluğu Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hilal Karabulut, Ayçiçeği Çocuk Konutu Müdürü Yıldız Işık Yılmaz, Kreş Eğitmenleri katıldı.

Ekinci, Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi oldu

Malkara Tekvando Spor Kulübü ve Milli sporcu Tuğra Ekinci, Malta’da düzenlenen Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi oldu.

Ekinci, Ulusal Tekvando Antrenörü Gökhan Fındık antrenörlüğünde 33 kilogramda yarıştı.

İlk çeşidi bay geçen Ekinci ikinci tıpta İsveçli, üçüncü çeşitte Moldovalı ve dördüncü çeşitte ise İsrailli rakibini yendi.

Beşinci ve final çeşidinde İtalyan rakibi ile olağan mühleti 9-9 biten maçta bar üstünlüğü ile yenilen Ulusal Sportmen Avrupa ikincisi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu