Ekonomi

Tesla Avrupa’da %9.8 fiyat indirimine gitti

HANDE BERKTAN

amerikan e elektrikli otomobil üreticisi Tesla yenilenebilir enerjiye geçişi hızlandırmak satışlarını artırmak amacıyla Avrupa ve İsrail pazarında yer almaktadır. ortalama yüzde 9.8 oran fiyat indirimine git BEN .

Tesla geçen sonbahardan bu yana Çin, Avrupa ve Kuzey Amerika’da satıldı. elektrikli araçlar fiyatları birkaç kez, yüzde 20’ye kadar bırakın gitmişti.

Şirket tarafından yapılan açıklama , fiyat indirimlerinin yenilenebilir enerjiye geçişi Ne hızlandırma görevi n segmenti var yönde idi. Açıklama içinde “Ana planımız, bu misyona ulaşmak için net bir yol belirlemek. N di . Y Maliyet-yoğun küçük seri ürünlerin daha ucuz toplu seri araçlara dönüştürülmesi.” ifadeler yer aldı. Fiyatların düşürülmesi satışları artırabilir ancak otomotiv marjlarını da azaltabilir. bu sıcak.

Tesla, 2023 karşısında 1.8 milyon araç üretirken fiyat indirimleri Ayrıca devam etti. tesla CEO ‘Bu Elon Misk , şirket bu yıl milyon araç yapımı potansiyele sahip olduğunu açıklamıştı.

Tesla, Çin’de Model 3 ve Model Y’yi piyasaya sürerek Ekim ayında fiyat düşürme stratejisini uygulamaya koydu. yüzde 9 adede kadar fiyat indirimi duyuran lansman olmuştu.

geçen haftalarda ABD elektrikli otomobil üreticisi , Bu yıl, en değerli iki elektrikli araç modelinin fiyatlarında düşüş yaşayan talebi artırmak için. ABD’de üçüncü kez indirim inek Gitmek vardı

Tesla, 2023’ün ilk çeyreğinde 422.875 elektrikli araç teslim etti at yaptı. Şirket, Wall Street’in yaklaşık 420.000 adet olduğu tahmin edilmektedir. Ayrıca arkada bırakmak ti. Otomotiv devi bu yılın ilk çeyreğinde 440.808 araç üret işaretimi yaptım Şirket, 2022’nin dördüncüsü üç Çeyrek başına 405.278 birim araç teslimat atış, 439.701 adet üret başarmıştım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu