Haber

TÜ’de “Kurumsal Risk Çalıştayı” gerçekleştirildi

Trakya Üniversitesi’nde (TÜ), “Kurumsal Risk Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya nazaran, kurumsal seviyede stratejik emel ve maksatlara yönelik risklerin belirlenmesi ve kurumsal risk haritası hazırlanması emeli ile düzenlenen çalıştaya, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, rektör yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Prof. Ahmet Hamdi Zafer ile dekanlar, müdürler ile akademisyenler ve idari çalışanlar katıldı.

7 farklı masada Trakya Üniversitesinin misyon ve vizyonu ile araştırma, girişimcilik, toplumsal katkı, stratejik maksat ve gayelerin konuşulduğu çalıştayda, öne sürülen fikirler ve görüşler derlenerek 2023-2027 Devri Stratejik Planı için bir yol haritası oluşturuldu.

Çalışma masalarını ziyaret ederek görüş ve teklifleri dinleyen Rektör Tabakoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“40. yılımızı kutladığımız bugünlerde önemli adımlar atıyor, önemli çalışmaları hayata geçiriyoruz. Eğitim, sağlık, AR-GE gibi temel hizmet alanlarımızdaki faaliyetlerimizi tüm hızımızla sürdürürken büyük projelere imza atıyoruz. Bir yandan kalite ve akreditasyon süreçlerini üniversitemiz geneline yayarken bir yandan da önümüzdeki 40 yılın planlarını yapıyoruz. Yolumuz uzun, hedefimiz büyük.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu