Haber

Üniversite öğrencilerinden Erdoğan’a destek açıklaması!

Üniversite öğrenci topluluklarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek açıklaması geldi.

209 üniversiteden 700 öğrenci topluluğu, ikinci cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek için ortak açıklama yaptı:

“Ülke olarak aziz devletimizin ve aziz milletimizin 2. asrının başlayacağı bir seçimin son günlerine yaklaşıyoruz. Her seçimin ana gündemini oluşturan gençlik olarak bizi şekillendirenlerden bağımsız, Bizi harflere döken, adımızı ve duruşumuz olan Üniversiteli Gençler olarak sözümüzü söyleyip tarafımızı belli etmeyen yüzlerce topluluk ve bu topluluklara mensup yüzbinlerce üniversite öğrencisi olarak bu yazılı açıklamayı yapıyoruz. Sultan Alparslan’ın, Osman Gazi’nin, Fatih’in, Gazi Mustafa Kemal’in torunları ve onların dava ve fikirlerinin mukaddes emanetleri olarak, ülkemiz için her şeyin mübah olduğunu söyleyen anlayışın kime ve neye göre olduğunu bilmediğimiz için bu açıklamayı yapıyoruz. milletimizin de iktidarda kalması için vatanımızı, milletimizi kime, neye emanet edeceğini, seçimin 24 saatinde yaşadıklarımızı unutamayız.

Üniversite Öğrencileri olarak:

Milli Savunma alanında gençleri terör belasından kurtarmış ve dünya liderliğine ulaştırmış bir ittifaktan yanayız. Karabağ’da, Libya’da, Tunus’ta, Ukrayna’da Mavi Vatanımıza sahip çıkanların, Büyük Türk Bayrağını umutla dalgalandıranların yanındayız.

Temsil yetkimizi 30’dan 18’e indirerek bize imkan tanıyan ve mecliste en genç milletvekillerine yer verenlerden biri biziz.

Dış politikada yeni ufuklar açan, bizi ülke ve devlet olarak hak ettiğimiz konuma yaklaştıran bizleriz. Bize parasız eğitim hakkını verenlerden, katsayı eşitsizliğini ortadan kaldıranlardan yanayız. 28 Mayıs seçimleri yaklaşırken, ülkemizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkmak isteyen, geleceğe daha umutla bakmak isteyen üniversite öğrencileri olarak; Biz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan yanayız.”

Üniversite öğrenci topluluklarının tam listesi için buraya tıklayın.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu