Ekonomi

USD Partners LP, CFO değişikliğini duyurdu

HOUSTON – USD Partners LP (OTC: USDP) ve US Development Group, LLC Perşembe günü, Adam Altsuler’in 2 Şubat 2024’ten itibaren Genel Müdür Yardımcısı ve Mali İşler Direktörü olarak istifa ettiğini duyurdu. Altsuler, yeni fırsatları keşfetmek için görevinden ayrılıyor, ancak USD Grup Yönetim Kurulu’na katılarak şirketin gelecekteki çalışmalarında yer almaya devam edin.

Altsuler’in ayrılmasının ardından, şu anda USD Grubu Finans Başkan Yardımcısı olan Kyle Schornick, hem USD Partners LP hem de USD Grubu için Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü pozisyonuna terfi edecek. Ayrıca, USD Group Muhasebe ve Kontrolörden Sorumlu Başkan Yardımcısı Amanda Wendell, iki kuruluşta Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Muhasebe Görevlisi görevine yükselecek.

USD Partners LP ve USD Group’un CEO’su ve Başkanı Dan Borgen, Altsuler’in on yıllık katkılarından dolayı şükranlarını dile getirdi ve onun Yönetim Kuruluna devam eden katılımını memnuniyetle karşıladı. Borgen ayrıca Schornick ve Wendell’in terfilerini kolaylaştıran dahili yetenek havuzunun da altını çizdi.

InvestingPro İçgörüleri

USD Partners LP’deki yönetici değişikliklerinin ardından yatırımcılar şirketin mali durumunu ve geleceğe yönelik beklentilerini anlamak isteyebilir. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre, USD Partners LP’nin piyasa değeri 5,57 milyon dolar ve %322,45 gibi çok yüksek bir temettü getirisi var, bu da hissedarlarına değer kazandırma taahhüdünü yansıtıyor. Şirketin 9 yıl üst üste temettü ödemelerine devam etmesi de bunun altını çiziyor; bu da InvestingPro’nun gelir odaklı yatırımcılara hitap edebilecek bir ipucu.

Son dönemde yaşanan fiyat dalgalanmalarına ve hisse senedi fiyatlarının son yıl ve son üç ayda önemli ölçüde düşmesine rağmen USD Partners LP’nin brüt kar marjı, 2023 yılının ilk çeyreği itibarıyla son on iki ayda %57,07 ile güçlü kalmayı sürdürüyor. Ancak analistlerin cari yılda satışlarda bir düşüş beklediklerini ve bunun gelecekteki faydaları etkileyebileceğini belirtmekte fayda var. Ayrıca şirketin kısa vadeli yükümlülüklerinin likit varlıklarını aşması da dikkate alınması gereken bir mali kriterdir.

USD Partners LP’ye yatırım yapmayı düşünenler için InvestingPro aboneliği, karar verme sürecinize rehberlik edecek ek bilgi ve ipuçları sunar. Şu anda aboneler için 10’dan fazla ek InvestingPro İpucu mevcut. %50’ye varan indirimler sunan InvestingPro Yeni Yıl İndirimi ile abone olmanın tam zamanı. “SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğine %10 ek indirim ” “SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık abonelikte ek %10 indirim alabilir, daha derin finansal analizlere ve uzman yorumlarına kapsamlı erişim elde edebilirsiniz.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu