Ekonomi

Workwell küresel çapta büyümek için PGC Group’u satın aldı

LONDRA – Kayıt işvereni ve işgücü yönetimi çözümleri sağlayıcısı Workwell, benzer hizmetlerde Kuzey Amerika lideri olan PGC Group’u satın aldı. Bu işlem, Workwell’in bugüne kadarki en büyük satın alması olup, uluslararası varlığını ve yeteneklerini önemli ölçüde genişletmektedir.

Birleşme, her iki şirketin güçlü yönlerini bir araya getirerek 1,4 milyar £’u (1,7 milyar USD) aşan ciroya, 50 milyon £’un (60 milyon USD) üzerinde ücret gelirine ve dünya çapında 40.000’den fazla şarta bağlı çalışan için hizmet ağına sahip küresel bir varlık yaratıyor.

Kuzey Amerika, Birleşik Krallık ve Avrupa’nın büyük bölümünde ülke içi operasyonları ve diğer alanları kapsayan ek çözümleriyle Workwell, uluslararası alanda işe alım yapmak isteyen sektörlere ve kuruluşlara yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu hamle, uyumluluk güvencesine vurgu yaparak, küresel uzaktan ve esnek yeteneklere erişme konusundaki artan eğilimden yararlanmaya hazırlanıyor.

Her iki şirketin liderlik ekipleri, PGC’nin Kurucusu ve CEO’su Adam Coleman’ın Workwell’in yönetim kuruluna katılmasıyla birlikte olduğu gibi kalacak. Coleman, iki şirket arasındaki stratejik uyumu ve mükemmellik ve uyumluluk konusundaki ortak kararlılığı vurgulayarak birleşmeden duyduğu heyecanı dile getirdi.

Birleşik kuruluşun CEO’su John Hoskin, Workwell’in küresel liderlik hedefleri için ABD’deki yeteneklerin stratejik önemini vurguladı. Hoskin, PGC Group’un pazar lideri konumunu ve kalite konusundaki itibarını iki şirketi birleştirme kararındaki kilit faktörler olarak gösterdi.

Bu birleşme, Staffing Industry Analysts tarafından 25-35 milyar dolar olarak değerlendirilen ve sektördeki küresel harcamaların 2021 ve 2022 yılları arasında %46 oranında arttığı kayıtlı işveren pazarının arka planında yer alıyor.

Workwell artık uyumlu çalışan katılımından arka ofis hizmetlerine ve işe alım teknolojisine kadar uzanan kapsamlı bir işgücü yönetimi çözümleri paketi sunmakta ve küresel yeteneklere erişimi kolaylaştırarak müşterilerin büyümesini desteklemektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu