Haber

Zeytinburnu’nda Hırsızlık Girişimine Komşuların Saksılara Müdahalesi

ZEYTINBURNU’da bir dokuma atölyesine giren hırsızlara üst katta oturanlar saksı fırlatarak müdahale etti. Hırsızlar kasayı çalamadan olay yerinden kaçtı. Yaşananlar saniyeler içinde güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, dün sabah saatlerinde Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’nde meydana geldi. Bir dokuma atölyesinin kepenklerini kırdıktan sonra içeriye 5 kişilik soygun şebekesi girdi. Hırsızlar dükkandaki kasayı çıkarıp araçlarına yükleyecekleri sırada alarmı duyan komşular hırsızlara müdahale etti. Komşular, evlerinin penceresinden hırsızların üzerine çiçek saksıları fırlatarak hırsızlığı engellemeye çalıştı. Hırsızlardan biri saksılardan birini mahalle sakinlerinin üzerine atmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Bu sırada apartmandan çıkan 2 kişi hırsızlara demir sopayla saldırmak istedi; Bu sırada hırsızlardan biri silahını çekti. Geldikleri araca binen 5 zanlı, kasayı yol üzerine bırakarak hızla olay yerinden ayrıldı. Polis zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

“DAVAYI SÜRDÜRÜP ÇIKARDILAR”

Dükkan sahibi Kadir Nazik, “Pazar sabahı saat 05.50 sıralarında evimde yatıyordum. Alarm çalmaya başlayınca merkezi sistemden haber geldi. Kamera görüntülerine baktığımda içerideki hareketliliği gördüm. Aceleyle yanına gittim. işyerime geldiğimde kasayı çıkarıp dışarıda bırakmışlar ilk komşum aradı ‘İş yerini soyuyorlar’ dedi. Kırarlar, kasayı çekerler, dışarı sürüklerler.” söz konusu

“KOMŞULARIM ZOR VE KUTSALDIR”

Komşularına müdahaleleri için teşekkür eden Nazik, “Biz onları araca atarken komşular ve bina sakinleri müdahale çağrısı yapıyor. Saksı, bardak, sandalye fırlatıyorlar. Sandalye birinin sırtına çarpıyor. iş yerimizin üstündeki iki komşumuz sopalarla müdahale ediyor o an bırakıp kaçıyorlar bu şekilde gelişiyor panjur pencere kapımızı kırdılar televizyonumuz zarar gördü. Kayıplarımız bunlar.Sadakalarımız vardı.Kasada ufak bir kâr vardı.Belgelerimiz vardı.Komşularıma çok teşekkür ederim.İyi ki varlar.Allah herkese böyle komşular nasip etsin.Gönül yürekli.” şeklinde konuştu.

yaglidere-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu