Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin seçim manifestosunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin ‘Türk Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik’ projesi 31 Mart yerel seçimlerine hazırlandı. OyBildiri Tanıtım Toplantısında konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Sözlerimin bu çatı altında farklı bir geleceğe, farklı bir doğuşa vesile olmasını diliyorum. AK Parti Genel Merkezi’nde toplantımızı gerçekleştireceğimiz yeni konferans salonumuza hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başlıyorum. Bugün burada bir sunum yapmak üzere toplanıyoruz. AK Partimizin 31 Mart 2024 Yerel Yönetimler Seçim Bildirgesi milletimizin takdirine sunulmuştur. oy Bunlar hükümetlerin sorumlu tutulduğu kritik eşiklerdir. Her seçim yeni bir dönemin ve sürecin başlangıç ​​noktasıdır. Demokrasiyle yönetilen ülkelerde seçimler iktidarın meşruiyet kaynağıdır. Bir ülke, hükümet veya şehir düzeyinde kendini yönetecek ekipleri belirleyemiyorsa demokrasi olamaz.

Seçimler demokrasiyle bağdaşmayan açık oy ve gizli sayım formülüyle yapıldı. Ne milletimiz ne de tarihimiz bu seçimleri demokrasinin tezahürü olarak görmemiştir. Merhum Başbakan Menderes’in göreve geldiği 1950 yılı, ülkemizde gerçek demokrasinin işlemeye başladığı tarihtir.

“15’İNCİ BELEDİYE SEÇİMİNİ YİNE DEMOKRASİ BAYRAMI OLARAK YARDIMCI OLACAĞIZ”

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 20. dönemi çok partili hayata geçiş sonrasında yapılan seçimlerle oluşmuştur. Gerek darbe anayasalarıyla gerekse Meclis tarafından seçilen Cumhurbaşkanı, ilk kez 2014 yılında halk oyu ile belirlendi. 2018 ve 2023 yıllarında yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri, ülkemiz tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Yerel seçimlerin de benzer bir seyir izlediğini görüyoruz. Çok partili yaşamda 1950 yılında yapılan yerel yönetim seçimleri bugüne kadar 14 kez tekrarlanmıştır. 15. belediye başkanlığı seçimini yine demokrasi şöleni olarak gerçekleştireceğiz.

AK Parti’nin iktidara gelmesi, 28 Şubat post-modern darbesinin ardından milli iradenin yeniden canlanmasıyla gerçekleşti. “21 yıldır vesayetin her türlü baskısına, terör örgütlerinin saldırılarına, darbe girişimlerine, emperyalistlerin sinsi oyunlarına rağmen milli irade bayrağını hep yüksekte tuttuk.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu