Haber

Mansur Yavaş, Malatya’da Depremzedelerin Ellerine Kalan Kayısılar İçin Protokol İmzaladı.

HABER: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: FURKAN ERDEM

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği deprem bölgesi Malatya’da; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Cet Sadıkoğlu ile protokol imzaladı. Böylelikle depremzedelerin ellerinde kalan kayısılar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınacak ve eserlerin Ankara’da satılması için imkan sağlanacak. Kılıçdaroğlu, “Malatya’nın kayısı üreticisinin rahat etmesi için tüm belediye başkanlarımız ellerinden geleni yapacaktır. Hiç merak etmeyin.”

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, deprem bölgesi olan Malatya’ya geldi. Kılıçdaroğlu’na; CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

Akçadağ ilçesinde bir vatandaş Kılıçdaroğlu’na Ören’den ayrılacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Gitme. Ören’den ayrılma, Akçadağ’dan ayrılma. Kalacaksın, üreteceksin, kazanacaksın” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile protokol imzaladı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, şunları söyledi:

“Malatya’da zarar gören işyerlerimiz için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, kurallar belirlenene kadar Ankara’da ‘Malatya Günleri’ düzenleyerek işyerlerinin işlerine dönebilmeleri için ürünlerini pazarlayabilecekleri ortamlar sağlayacaktır. Bir noktada paraya çevrilecek.Ve Ankara’nın merkezinde.Kayısı üreticilerinin çeşitli işyerlerinde eserlerini satmalarını sağlayacak.Bu protokol ile Ankara Belediyesi depremde zarar gören kayısı üreticilerinin bazı eserlerini satın alarak, Allah onlardan razı olsun. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak kendilerine teşekkür ediyorum.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş şunları söyledi:

“Az önce Ticaret ve Sanayi Odası’nda yaptığımız toplantıda depremzedelerin birçoğunun ürettikleri kayısıları pazarlayamadıklarını, büyük tüccarların bir şekilde pazarladıklarını ama özellikle üretici esnafların pazarlayamadıklarını konuştular.

Bizler, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer büyükşehir belediyeleri olarak, 11 büyükşehir belediyesi ve diğer tüm ilçe belediyeleri olarak; hem kayısı alacak herkes kendi bütçesine göre ama biz de buradan Ankara’nın merkezi yerlerine ulaşımına yardımcı olacağız. Oradaki küçük üreticilerin malını pazarlayamayan depremzedelerin malını satacağı alanları göstereceğiz. Büyük bir sergi salonumuz var. Malatya Günleri’ni orada düzenleyerek, en azından bu kayısıları orada satarak onlara destek olmak istiyoruz.”

Ardından hazırlanan protokol metni imzalandı.

Kılıçdaroğlu, “Malatya’nın kayısı üreticisinin rahat etmesi için tüm belediye başkanlarımız ellerinden geleni yapacaktır. Paniğe kapılmayın.”

haber-akyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu