Haber

Çin’de Yaşayan Rus Öğretmen Kendini İki Kültür Arasındaki Alışverişi Teşvik Etmeye Adar

Fomenko Ekaterina, Çin’in doğusundaki Shandong eyaleti, Qingdao’daki Çin Petrol Üniversitesi’nde (Huadong) ders veriyor.

SES 1 (Çince): FOMENKO EKATERINA, Çin’in doğusundaki Çin Petrol Üniversitesi’nde yabancı dil öğretmeni:

“Herkese merhaba, benim adım Fomenko Ekaterina. Çince adım ‘Kajia’. Rusya’dan geliyorum. Doğu Çin’deki Çin Petrol Üniversitesi’nde Rusça öğretmeni ve dış ilişkiler uzmanıyım. 16 yıldır Çin’de yaşıyorum. Çok küçük yaşta Çince öğrenmeye başladım ve çocukluğumdan beri Çin kültürüne ilgim var.Aynı zamanda Çin geleneksel kültürü ve Çin tarihine de ilgim var.Çin’e ilk kez 2006 yılında geldim.Şehrimde deniz yoktu. … Qingdao’ya geldiğimde ilk kez denizi gördüm. Çok etkilendim. Ailem burada. Kocam Çinli. İki çocuğumuz var.”

10 yılı aşkın süredir Çin’de yaşayan Ekaterina, Çin’in hızlı gelişimine tanık olduğunu söyledi.

SES 2 (Çince): FOMENKO EKATERINA, Çin’in doğusundaki Çin Petrol Üniversitesi’nde yabancı dil öğretmeni:

“Uzun yıllar Çin’de yaşadım ve çok fazla değişikliğe tanık oldum. Sıradan insanların gelirleri çok arttı ve Çin’deki ekonomik değişimler inanılmaz, ki bu tüm dünya tarafından kabul ediliyor. Çin, sıradan insanların, Çinlilerin ve hatta yabancıların kariyerlerini geliştirmelerine, hayatlarını değiştirmelerine yardımcı oldu ve “Onlara hayallerini gerçekleştirmeleri için pek çok fırsat yarattı. Çin’in bu kadar çok insan için böyle bir fırsat yaratması bence bir lütuf.”

Rus öğretmen, şimdi işinin Çin ve Rusya’daki öğrenciler arasındaki kültürel alışverişi ilerletmek olduğunu söyledi.

SES 3 (Çince): FOMENKO EKATERINA, Çin’in doğusundaki Çin Petrol Üniversitesi’nde yabancı dil öğretmeni:

“Altı yıl önce Rusya’da Çinli çocukların Rus akranlarıyla Çin kültürünü, Çin’deki yaşamlarını ve okullarını tanıtabilecekleri etkinlikler düzenlemeye ve okullar bulmaya başladım. Bu vesileyle Rus öğrenciler de Çinli öğrencilere klasik festivallerini anlatabiliyorlar. , okullar ve kendi şehirleri. daha fazla öğrenci birbirini anlayabilir. Ayrıca amacım, Çin ile Rusya arasındaki kültürel alışverişi daha da ilerletmek.”

xinhua HaberlerQingdao’dan bildiren ajans muhabirleri.(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu