Haber

Samsunspor’un 20 Ocak 1989 kazası İstanbul’da anılacak

20 Ocak 1989’da Samsun’da meydana gelen Samsunspor kervanını taşıyan otobüs kazası, 34. yılında İstanbul’da düzenlenecek bir panelle anılacak.

20 Ocak 1989’da meydana gelen ve Türk futbolunun en büyük trajedilerinden birine sahne olan olayda Samsunspor takımını taşıyan otobüs kaza yapmış ve Teknik Müdür Nuri Asan, futbolcular Mete Adanır, Muzaffer Badalıoğlu ve Zoran Tomiç ile Kaptan Emin Kar başta olmak üzere otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetti. Çok sayıda sporcu ağır yaralandı.

Kazanın 34. yıl dönümünde bu kez İstanbul’da anma programı yapılacak. Panel, İstanbul Samsunsporlular Derneği tarafından organize edilecek. SporYazarları Atilla Gökçe ve Ahmet Çakır ile o dönemde Samsunspor forması giyen ve şu anda Düzcespor’u yöneten Teknik Müdür Ercüment Coşkundere konuşmacı olarak katılacak.

Panelin moderatörlüğünü editör ve yazar Mehmet Yılmaz’ın üstleneceği gecede, derneğin kültür yayınlarından çıkan “Atatürklü Arma, Samsunspor” adlı kitap tüm izleyicilerin beğenisine sunulacak. Sinema gösterimlerinin de yer alacağı etkinlik, 20 Ocak Cuma günü saat 20:00’de Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu