Haber

Şehit Polis Memuru’nun İsmi Adana’daki Polis Merkezine Verildi

2016 yılında Adana’da evrak dağıtırken silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Yılmaz Bozkurt’un adı karakola verilirken, annesi gözyaşlarına boğuldu.

2005 yılında Adana Emniyet Müdürlüğü’ne atanan şehit polis memuru Yılmaz Bozkurt, Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevine başladı. Dağlıoğlu Şehit Mehmet Aslan Karakolu’nda görev yapan şehit polis memuru Yılmaz Bozkurt, 20 Mayıs 2016’da Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesi’nde evrak dağıtırken kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısı sonucu şehit oldu.

“Şehit olduğu mahallede açılan polis karakoluna onun adı verildi.”

Gülbahçesi Mahallesi’nde silahlı saldırı sonucu şehit olan Yılmaz Bozkurt’un adı, aynı mahallede açılan polis karakoluna da verilerek ölümsüzleştirildi.

Karakolun açılışına Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Coşkun Sel, şehidin eşi Nuran Bozkurt, oğulları Yiğit Davet ve Görkem Bozkurt, şehidin annesi Alime ve şehidin babası Mustafa Bozkurt katıldı. Açılış töreninde şehidin annesi gözyaşlarına hakim olamadı.

Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, “Polis karakolumuza değerli şehit meslektaşımız Yılmaz Bozkurt’un adının verilmesi, şehidimizin ailesi kadar bizler için de gurur kaynağı olmuştur. Başta şehidimiz Yılmaz Bozkurt olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, saygıyla anıyoruz. rahmet ve minnetle, hizmet binamızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

“72 bin 448 vatandaşa hizmet verecek”

Açılan karakol Gülbahçesi, Gülpınar, Dumlupınar ve Yenidam Mahallelerinden sorumlu olacak. 19 kilometrelik alanda 72 bin 448 vatandaşa hizmet verecek. Karakolda 2 komiser, 1 komiser yardımcısı, 56 polis, 6 market ve mahalle bekçisi görev yapacak. Karakolda toplam 66 işçi ve 3 servis aracı bulunacak.

“Babamın adına böyle bir şeyin yapılması ailemizi çok mutlu etti.”

Şehidin 21 yaşındaki tıp öğrencisi oğlu Görkem Bozkurt ise, “Burada olmaktan çok mutluyum. Bizim için anlamı çok büyük, babam yıllarca burada çalıştı. O da burada şehit oldu. Babamın adına böyle bir şeyin yapılması ailemizi çok mutlu etti. Gerçekten babam adına çok sevindim.” Adının bu şekilde anılması çok güzel” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu