Ekonomi

Yatay İşlem Gören Altının Gram Fiyatı

Güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, süreci 1.681 lira seviyesinde görüyor.

Cuma günü altının ons fiyatındaki artışa paralel olarak altının gram fiyatı da günü bir önceki kapanışın yüzde 0,4 üzerinde 1.684 liradan kapattı.

Güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, 10:40 prestijiyle önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 1.681 lirada süreci görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2 bin 760 liradan, Cumhuriyet altını da 11 bin 150 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu sıralar yüzde 0,4 düşüşle 1.936 dolardan işlem görüyor.

Küresel piyasalar yeni haftaya karışık bir seyirle başlarken gözler bu hafta ABD’de açıklanacak enflasyon başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.

Geçen hafta açıklanan verilere göre Temmuz ayında tarım dışı istihdam 187 bin kişi ile beklentilerin altında artmasına rağmen işsizlik oranı yüzde 3,6’dan yüzde 3,5’e geriledi.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) dikkatle izlediği ortalama saatlik faiz de yüzde 0,4 artarak 33,74 dolara yükseldi.

Söz konusu durum, Fed’in önümüzdeki dönemdeki politikalarına ilişkin belirsizliklerin sürmesine ve risk iştahının azalmasına neden oldu.

Analistler, ülkede bilanço döneminin güçlü bir şekilde devam ettiğini belirterek, şirketin finansal sonuçlarının hisse ve şube bazında oynaklığı artırabileceğini söylediler.

Analistler, bugün yurt içinde hazine nakit istikrarının takip edileceğini ve yurt dışında veri gündeminin sakin olduğunu ifade ederek, altının ons fiyatında teknik olarak 1.930 doların takviye, 1.970 doların ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti.

erfelekhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu